Zdrowe odżywianie ZdroweForum.pl
Zdrowe odżywianie, zdrowe podejście do życia - pogadajmy o tym ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na zdrowe odżywianie
Autor Wiadomość
sylwia511
Świeżak :)

Wysłany: 2013-09-10, 16:37   Przepisy na zdrowe odżywianie

Witam wszystkich. Zdecydowałam się na założenie topica, na którym będziemy wymieniać się różnymi przepisami na zdrowe, niskokaloryczne, a przy tym smaczne potrawy nie tylko do zaserwowania na obiad, ale także na kolację, czy śniadanie. mam nadzieję, ze ten topik nie zniknie tak szybko jak powstał i chętnie się przyłączycie. Większość z nas doskonale wie jakie trudne jest zdrowe gotowanie jeżeli nie ma się dojścia do sprawdzonych przepisów, dlatego to forum ma nam w tym pomóc. Zapraszam wszystkich.

Reklama

Wysłany:    Najtańsze lekarstwa w Polsce

Dave 

Wysłany: 2013-09-10, 23:17   

Cześć :)
Też dołączyłem dzisiaj i dopiero zaczynam zdrowszy styl życia.
Od siebie mogę na razie przesłać przepis na sałatkę z owoców, która mi się spodobała. Może posłużyć jako deser lub lekki posiłek.
http://bit.ly/15OyuWJ

sylwia511 

Wysłany: 2013-09-11, 09:26   

Dziękuję, że dołączyłeś to jest nas już dwoje. Przeczytałam podany przez ciebie przepis i wierzę, ze jest smaczny, bo tez lubię owoce, ale ja wykluczyłabym z niego czekoladę, cukier i dodałabym czysty jogurt naturalny, po co tak smakowita sałatkę psuć jogurtem truskawkowym, czy brzoskwiniowym nie lepiej dodać te owoce? Ja z kolei wypróbowałam świetny serbet, który doskonale może zastąpić lody. Oto przepis: kg miąższu z dojrzałego arbuza, 1 łyżka cukru pudru, 3 łyżki wody.Wykonanie: miąższ, cukier puder i wodę dokładnie miksujemy, a następnie przelewamy do pojemnika i zamrażamy na kilka godzin.Aby jednak uzyskać odpowiednią konsystencje naszego sorbetu powinniśmy wyciągać go z z zamrażarki co jakiś czas ( co 30 minut ) i dokładnie wymieszać. Smacznego

verde 

Wysłany: 2013-09-17, 09:52   

Sorbet z arbuza jest na pewno pyszny, ale czy zdrowy? Arbuz to sama woda i cukier, nie ma za dużo wartości odżywczych.

sylwia511 

Wysłany: 2013-09-17, 19:33   

Wbrew pozorom arbuz jest bardzo zdrowy i ma wiele zalet. W porównaniu z innymi owocami dostarcza mało kalorii, bo jak wspomniałeś ma dużo wody i masz rację bo aż 90%, ale zawiera też dużo błonnika i wiele rożnych witamin między innymi C, B, A oraz potas, a zawarty w dojrzałych arbuzach likopen chroni przed miażdżycą i chorobami serca. Jak już tu jestem to może pochwalę się przepisem na dobrą i zdrowa sałatkę z brokułów i papryki czerwonej. Właśnie ją zjadłam, pychotka. ! brokuł podzielony na różyczki i ugotowany al dente, papryka czerwona drobno pokrojona, ser feta z niska zawartością tłuszczu pokrojony w kostkę, wszystko wrzucić do miski i polać sosem sporządzonym z jogurtu z dodatkiem dwóch ząbków czosnku przeciśniętych przez praskę, odrobiną soli i pieprzu. Smacznego

Nefree 
Czasem bywa

Wysłany: 2013-09-18, 12:32   

Ja czasem pichcę z tym blogiem: http://feed-me-better.blogspot.com/ Naturalne przyprawianie, bez gotowych mieszanek, smaczne i zdrowe jedzenie.

verde 

Wysłany: 2013-09-18, 13:08   

sylwia511 napisał/a:
Wbrew pozorom arbuz jest bardzo zdrowy i ma wiele zalet.

Poczytałem coś więcej i doszukałem się tego, że dobrze wpływa na ciśnienie krwi i potencję ;p przekonałem się.

sylwia511 

Wysłany: 2013-09-18, 18:53   

Dzięki za linka do tego bloga. Dzisiaj akurat zerwałam w moim ogrodzie cukinie i zastanawiałam się co z nich ugotować i właśnie na tym blogu znalazłam doskonały przepis na zapiekankę z cukinii, mam nadzieję, ze będzie pyszna , bo na fotce wygląda smakowicie, a w przyszłym tygodniu zrobię makaron z cukinią też z tego bloga. Pozdrowienia

Cypitrynka 

Wysłany: 2013-10-27, 12:13   

Dzięki za linki ;) zdrowe odżywianie jest bardzo ważne dlatego też warto jak najwięcej o tym czytać. Sama lubię przeglądać tego bloga: mojewypieki.com oraz ostatnio zainspirowałam się tzw. kuchnią 5 przemian i staram się jak najwięcej o tym czytać. Przeszukując internet znalazłam tą stronę - http://www.5przemian.net.pl/ zdrowe odżywianie to podstawa.

joanna.nauczka 

Wysłany: 2013-11-12, 14:46   

Piaskownica z białego sera, przyprawiona babkami z gęstego miodu i kolorowymi owocami (np. jagodami lub malinami) a do tego chlebek pełnoziarnisty.. Więcej pomysłów na zdrowe i kolorowe posiłki można znaleźć na stronie programu Porcja Pozytywnej Energii www.porcjapozytywnejenergii.pl

ania323 

Wysłany: 2013-12-05, 14:03   

Nefree napisał/a:
Ja czasem pichcę z tym blogiem: http://feed-me-better.blogspot.com/ Naturalne przyprawianie, bez gotowych mieszanek, smaczne i zdrowe jedzenie.

O widze już tam fajne przepisy, chyba zacznę je przyrządzać już jutro :D

ciekawaizdrowa 

Wysłany: 2014-07-24, 13:12   

Też się dołączam do posta ;)

trucicielka 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2016-01-11, 09:40   

Na blogu Qchenne inspiracje też znajdziecie sporo fajnych przepisów. Ja bardzo często z nich korzystam.

Matoki 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2017-07-26, 11:55   

Bardzo fajnie o odżywianiu pisze tez Agnieszka Maciag na swoim blogu.

warriable 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2017-08-28, 10:59   

Blogów o odżywianiu jest naprawę dużo, więc znalezienie takiego sprawdzone może być trudne.

Odpowiedz do tematu