Zdrowe odżywianie ZdroweForum.pl
Zdrowe odżywianie, zdrowe podejście do życia - pogadajmy o tym ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Chili
2009-06-23, 00:10
A6W - Dobry sposób na zrzucenie "oponki" ?
Autor Wiadomość
Madzialene
Świeżak :)

Wysłany: 2009-05-08, 17:14   A6W - Dobry sposób na zrzucenie "oponki" ?

Witam:)

No właśnie A6W stosował ktoś?? Dało to rezultaty??
Moim utrapieniem jest brzuch /uda i tyłek przy nim to pól biedy/, do tego mam małe piersi co do końca pogarsza moja sytuacje ;(
Przy wzroście 168 ważę 67 kg i w pasie mam 90! okropieństwo...
I tak właśnie przeglądając stronki internetowe znalazłam właśnie te ćwiczenia, niby pomagają... Zastanawia mnie tylko, czy są to ćwiczonka dla kulturystów, czy dla kobitek z nadmiarem tłuszczyku też. Ktoś mi kiedyś powiedział, że brzuszki nie zmniejszają brzucha, nie spalają tkanki tłuszczowej a jedynie powodują przyrost tkanki mięśniowej co w rezultacie daje jeszcze większy brzusio. Już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać trapiące mnie pytania.

Gorąco pozdrawiam

Reklama

Wysłany:    Najtańsze lekarstwa w Polsce

radzio1488 
Bigger Faster Stronger

Wysłany: 2009-05-08, 20:19   

1. A6W jet bardzo ale to podkreslam BARDZO ciezkim treningiem. Dlaczego? Trwa on 42 dni bez przerwy. Tak nie ma dnia wolnego. Robimy to codziennie.

2. A6W jest glownie nastawione na poprawde definicji Miesien prosty brzucha (musculus rectus abdominis). Czyli ten zestaw cwiczen nie ma wplywu na miesnie skosne itd

3. Definicje miesni brzuch poprawiamy gdy mamy niski poziom BF (Body Fat), jesli jest wysoki (mowi sie ze ponizej 12% BF zaczyna widac miesnie brzucha) to nic nie zobaczymy.

4. Cwiczenia miesni brzuch nie spalaja tluszczu z okolic bioder i brzucha. Ludzie czesto sie karmia mitem ze jesli cwiczy sie brzuch to tluszcz bedzie spalany tylko z tego miejsca. Nie ma czegos takiego jak punktowe czy strefowe spalanie tkanki tluszczowej. Jak sie spala fat to sie go pali z calego ciala a nie tylko jednego miejsca.

Pozdrawiam

szalonamamuska 

Wysłany: 2009-06-05, 08:36   

Witam,

w zeszłym roku urodziłam dziecko i koleżanka poradziła mi tę metodę na płaski brzuszek. Hmm... no nie był to dobry pomysł. Dotrwałam do 32 dnia (pewnie udałoby się dotrzeć do końca, ale starszak wylądował w szpitalu i już nie miałam do tego sił i motywacji).

Trening na początku ciężki, potem już po prostu jego monotonia bardzo mnie nużyła. Wytrwałam pewnie też dzięki mężowi, który bardzo mnie gonił do ćwiczeń., Jedno jest pewne, jak się już zacznie, to nie wolno zrobić ani jednego dnia odpoczynku. Jest to dość ciężkie zważywszy na fakt, że w ciągu 42 dni trafią się słabsze dni - choćby choroba. Po przerwie po prostu jest strasznie ciężko wrócić do ćwiczeń.

A efekty po tych 32 dniach rewelacyjne! Jestem naprawdę zadowolona z tej metody, ale trzeba mieć baaardzo dużo samozaparcia. No i kobietom po ciąży raczej nie polecam. Nie chodzi o efekty. Ciężko po prostu wytrwać, zwłaszcza jeśli człowiek chodzi ciągle niewyspany ;-)

Aha! Chudnie nie tylko brzuszek!

MJane 
Częsty gość

Wysłany: 2009-06-05, 09:10   

Ja od dzisiaj zaczynam szósteczki :) to już moje czwarte podejście, najdalej dotrwałam do 9 dnia ;) ale tym razem jestem zdeterminowana. Muszę dać radę :)

[ Dodano: 2009-06-08, 11:37 ]
Dzisiaj 4 dzień szósteczek. Oj to już nie te same mięśnie co kiedyś ;) Na razie jeszcze nie jest najgorzej, ale boję się co będzie dalej... No ale postaram się dotrwać :) Ktoś z was jeszcze ćwiczy?

pemko11 
Częsty gość

Wysłany: 2009-06-14, 21:10   

Ja od jutra zaczynam ;p

KaniMani 
Sode no shirayuki.

Wysłany: 2009-06-17, 15:19   

A6W :P Historie o tym krążą w mojej rodzinie od daaawien dawna :P
Więc mam 2m wzrostu i ważę 116kg. Zawsze byłem "mocniej" zbudowany, ale od 2 lat siedzący tryb życia, jedzenie po nocach i się nazbierało :) Idą wakacje, trzeba założyć jakiś cel. 3 dni temu ważyłem 118, więc widać co A6W robi z ludźmi. prócz tego nie jem po 18, ograniczam tłuszcze. Po pierwszym dniu ćwiczeń przy położeniu się straszne zakwasy... Ale przemogłem je dzisiejszymi dwoma seriami i już widać efekty. Zostało 39 dni i nie zamierzam się poddać :D
I od następnego tygodnia zamierzam zacząć do tego dietę norweską z tego forum. Dobre połączenie? Jak myslicie? Chcę zbić do dwóch cyferek...
No i na zakończenie postu powiem że mam 15 lat... :D

[ Dodano: 2009-06-18, 16:53 ]
3 dzień :D Waga 114 :D
Oto najlepszy przykład co A6W robi z wagą :) 4kg w 3 dni ćwiczeń, to wg. mnie bardzo dobry wynik. ;) Jedziemy dalej :D Czeka druga seria :P

isiunia26 
Częsty gość
isiunia26

Wysłany: 2009-06-20, 12:46   

To ja albo jakoś niedokładnie robię, bo nie miałam zakwasów. Robię od trzech dni, z tym, że przed już miesiąc cały spędziłam na brzuszkach i robiłam 50 codziennie, może to dlatego. Czuję mięśnie, gdy ćwiczę, ale rano już nic nie czuję. Może ciut mi spadło, ale nie z wagi. Pozdrawiam.

Janinka 

Wysłany: 2009-06-26, 11:53   

Na spacer dziewczyny - codziennie spacer na świeżym powietrzu. Same brzuszki tłuszczyku nie spalą

yhy6 

Wysłany: 2009-07-31, 08:25   

Ja próbowałam A6W ale naprawdę jest ciężko :( Zniechęciłam się kiedy usłyszałam od znajomych ,ze efekty są niezbyt zadowalające ,a pokładałam w tym duże nadzieje :(

magmar555 
Magmar

Wysłany: 2009-08-11, 23:18   

GeneralnieA6W jest dla osób,które maja juz jakies doświadczenie w robieniu brzuszków i na tyle silne mięśnie aby utrzymać część lędżwiowa na podłożu.Ja ćwiczę od paru lat na siłowni,fitness i spinning.Zaczęłam robić 6.Ćwiczenia te same w sobie nie były dla mnie ciężkie.Doszłam niestety tylko do dnia 6 ponieważ zaczęłam odczuwać OGROMNY ból pleców,który zreszta utrzymywał sie przez pare tygodni.Ja osobiście mam bardzo złe doświadczenie z 6!!!

sycylia 

Wysłany: 2009-08-26, 13:48   

Ja zaczęłam w zeszłym roku ale niestety nie byłam wystarczająco silna i zmotywowana aby kontynuować przez te 48 dni ponieważ doszły mi do tego ćwiczenia na kręgosłup i nie byłam już w stanie wyrobić. To ciężki trening ale wydaję mi się, że daje efekty. Zamierzam zacząć jeszcze raz i teraz to już na pewno dojdę do końca. Trzymajcie kciuki

belinda 

Wysłany: 2010-01-15, 22:25   

Chciała bym odnowić temat ;-)
Zainteresowało mnie A6W i jestem ciekawa czy ktoś z was wytrwał w ćwiczeniach do końca?
Od tygodnia robię dziennie 200 brzuszków (oczywiście nie na raz tylko podzielone na 4 serie po 50) i mam pytanie czy można zmodyfikować ćwiczenia A6W zaczynając od większej ilości powtórzeń i serii??

RingeDor 
Czasem bywa

Wysłany: 2010-02-08, 15:07   

belinda napisał/a:
Chciała bym odnowić temat ;-)
Zainteresowało mnie A6W i jestem ciekawa czy ktoś z was wytrwał w ćwiczeniach do końca?
Od tygodnia robię dziennie 200 brzuszków (oczywiście nie na raz tylko podzielone na 4 serie po 50) i mam pytanie czy można zmodyfikować ćwiczenia A6W zaczynając od większej ilości powtórzeń i serii??
Wydaje mi się, że można, ale lepiej jak samo A6W zgodne z rozpiską po prostu uzupełnisz dodatkowymi ćwiczeniami jeśli masz na nie ochotę i kondycje ;-)

[ Dodano: 2010-02-08, 15:27 ]
magmar555 napisał/a:
Doszłam niestety tylko do dnia 6 ponieważ zaczęłam odczuwać OGROMNY ból pleców,który zreszta utrzymywał sie przez pare tygodni
Złe ułożenie ciała. Może zbyt wysoko unosiłaś barki? Albo zbyt twarde podłoże.
Pogadaj z trenerem. Myślę, że warto.

radzio1488 napisał/a:
1. A6W jet bardzo ale to podkreslam BARDZO ciezkim treningiem. Dlaczego? Trwa on 42 dni bez przerwy. Tak nie ma dnia wolnego. Robimy to codziennie.
Nieprawda. Są dwie wersje A6W. Jedna trwa 6 tyg i faktycznie nie ma przerwy, druga jest dłuższa, trwa 7 tyg ale jest lżejsza bo właśnie już ma w rozpisce jeden dzień na tydzień wolny.

radzio1488 napisał/a:
2. A6W jest glownie nastawione na poprawde definicji Miesien prosty brzucha (musculus rectus abdominis). Czyli ten zestaw cwiczen nie ma wplywu na miesnie skosne itd

To prawda. Ale wystarczy do tych ćwiczeń dodać serie skłonów "skrzyżnych" i już masz dołączone ćwiczenia na mięśnie skośne.
Ja tak właśnie robiłam gdy trenowałam poprzednio A6W i robię teraz.

radzio1488 napisał/a:
4. Cwiczenia miesni brzuch nie spalaja tluszczu z okolic bioder i brzucha. Ludzie czesto sie karmia mitem ze jesli cwiczy sie brzuch to tluszcz bedzie spalany tylko z tego miejsca. Nie ma czegos takiego jak punktowe czy strefowe spalanie tkanki tluszczowej. Jak sie spala fat to sie go pali z calego ciala a nie tylko jednego miejsca.
Ale się go spala. A to chyba najważniejsze, prawda?
Żadna dieta też nie działa tak wybiórczo aby działała tylko na brzuch. Cudów nie ma.

Za to w przypadku A6W jest tego cudu bardzo silne wspomożenie, że tak powiem :mrgreen:
Twarde i mocne mięśnie trzymają tłuszczyk w ryzach. Przez co nawet przy niewielkiej nadwadze brzuch jest po prostu płaski! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A6W

madziuszka 
Mistrz ceremonii

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-02-09, 22:47   

Hej ile juz cwiczysz te A6W bo widze, ze super ekspert w tej dziedzinie nam sie trafil ja planuje zaczac od poniedzialku, w w weekend jade z chlopakiem a przy nim jakos perspektywa cwiczen jakos mnie przeraza. rozpraszala by mnie jego obecnosc hi hi :) Pozdro :D

justysia8806 
free your mind

Wysłany: 2010-02-10, 12:12   

RingeDor ja poległam;)
wczoraj po prostu mi się nie chciało :mrgreen:
ale dzisiaj zacznę jeszcze raz ;-)

Odpowiedz do tematu