Zdrowe odżywianie ZdroweForum.pl
Zdrowe odżywianie, zdrowe podejście do życia - pogadajmy o tym ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje uzależnienie odbija się na całej rodzinie.
Autor Wiadomość
heronimus
Świeżak :)

Wysłany: 2018-05-16, 09:49   Moje uzależnienie odbija się na całej rodzinie.

Cześć. Jestem alkoholikiem – taka jest prawda. Nie radzę sobie z nałogiem, a co gorsza moje uzależnienie odbija się na całej mojej rodzinie. Żona już z trudem to wszystko znosi, a dzieci zaczynają oddalać się ode mnie, a nawet trochę się mnie boją. Rodzice mówią, że mają już mnie dość. Czy da się to jakoś odkręcić?

Reklama

Wysłany:    Najtańsze lekarstwa w Polsce

floret 

Wysłany: 2018-05-16, 13:49   

Napewno się da, trzeba tylko chcieć. Musisz skończyć z piciem i zmienić swoje zahowanie. Kiedy rodzina zrozumie, ze chcesz się zmienić, sądzę, że będzie Cię wspierać. Tylko pospiesz się, bo w końcu żona z dziećmi odejdzie i zostaniesz sam.

heronimus 

Wysłany: 2018-05-17, 10:30   

No chcę z tym skończyć, ale łatwo nie jest. Jak parę dni nie piję, to suszy mnie strasznie, ze nie mogę wytrzymać. Robię się drażliwy i nie do życia. No i muszę się znowu napić.

natgee 

Wysłany: 2018-05-17, 13:24   

W takim razie potrzebujesz jak najszybszej detoksykacji. Najlepiej robią to w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień, takim jak poznandetoks.pl. Ja przeszłam detoks w Poznaniu i już od prawie trzech lat nie piję. Oczywiście sam detoks nie wystarczy, bo potem była jeszcze długa psychoterapia, ale opłaciło się. Teraz jestem zupełnie inną osobą niż kiedyś.

erystyka 

Wysłany: 2018-05-18, 08:22   

Też myślę, że leczenie w dobrym prywatnym ośrodku jest najlepszym rozwiązaniem. Kilkutygodniowy pobyt w takim miejscu jak placówka Agnus i detoks może zdziałać naprawdę wiele. Dodatkowo sprawdzone ośrodki zapewniają fachowe wsparcie osobom współuzależnionym. Rodzinie alkholika też potrzebna jest pomoc psychologiczna.

heronimus 

Wysłany: 2018-05-18, 15:49   

Rozumiem. Powiem rodzinie, że myślę, żeby iść na odwyk do takiego ośrodka. Chyba się ucieszą. Obym tylko tam wytrwał.

erystyka 

Wysłany: 2018-05-21, 11:19   

W sprawdzonych prywatnych ośrodkach jest naprawde przyjemnie. Jest tam duży komfort, spokój i wszyscy traktują Cię z szacunkiem. Masz wsparcie w całym personelu. Będzie dobrze, trzymam kciuki!

Odpowiedz do tematu