Zdrowe odżywianie ZdroweForum.pl
Zdrowe odżywianie, zdrowe podejście do życia - pogadajmy o tym ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ćwiczenia a odżywianie
Autor Wiadomość
qwerty
Świeżak :)

Wysłany: 2011-06-29, 11:46   Ćwiczenia a odżywianie

Witam, mam problem z moja waga. Zawsze miałam dużo ruchu trenowałam zawodowo sport, jednak kontuzja mnie wyeliminowała. Teraz od jakiś 2 tyg zaczelam sie troche ruszać, bo przez jakiś rok nic nie robiłam i przybyło tu i owdzie. A teraz do rzeczy chce schudnąć jednak nijak mi to wychodzi. Mam 161 i 66kg wiec fajnie by było chociaż to 6kg, codziennie jeżdżę 1h30 na rowerze, 1h biegam[ewentualnie chodzę marszowym krokiem] robię A6W, brzuszki, jednak moja waga nie idzie w dol a nawet lekko poszybowała w gore;// Wiec postanowiłam zacząć jeść bardziej sensownie. Jednak moje jedzenie teraz chyba nie wygląda tragicznie, jem 5 posiłków dziennie[staram sie ^^] i przeważnie wygląda to tak:
śniadanie - bułka z wędlina
2 śniadanie - teraz z racji ze sezon to jakieś czereśnie/truskawki/bob wcześniej tez jakiś owoc ewentualnie jakieś chrupki kukurydziane
obiad - no to rożnie bywa zależy co ugotowane jest;d czasem bardziej kaloryczne jak np spaghetti czasem a raczej częściej potrawa koksów czyli pierś z kurczaka i ryz, z racji na szybkość przyrządzania bo przeważnie nie ma czasu na robienie obiadów
podwieczorek - jakiś serek
kolacja - tak jak śniadanie przeważnie ;]

Nie jadam z reguły słodyczy, chyba ze gdzieś pójdę i poczęstują mnie jakimś ciastem ale to naprawdę rzadko się zdarza, jedynie teraz w porze letniej zjem tak z 2 razy w tyg loda, no i tak z 1 raz na 1-2 tyg wypije jakieś piwo ale tez nie w dużych ilościach tak 1-2.

No i teraz moje pytanie jak powinnam jeść co robić może jakiś specjalny trening aerobowy czy coś?? Proszę o pomoc. Dodam tylko ze przy jeździe na rowerze staram się być w strefie aerobowej, mam pulsometr co znacznie mi ułatwia trening. Przy bieganiu raczej nie ma szans bardziej się mecze i zawsze jestem w strefie fitness/power.

Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie odp.!

Reklama

Wysłany:    Najtańsze lekarstwa w Polsce

Patrykl92x 
Stały bywalec
Energy

Wysłany: 2011-06-29, 12:03   

ja się zbytnio nie znam może organizm masz nieprzyzwyczajony i potrzeba czasu a A6W buduje mięśnie brzucha więc to w spadku wagi nie pomoże (gdzieś tak czytałem) :)

Zdrowiutka 

Wysłany: 2011-06-29, 12:11   

zgadzam się, A6W jest na modelowanie, rzeźbienie, a nie na spalanie tłuszczyku. spalanie to cardio, czyli jak jeździsz na rowerku to raczej spokojnie, a nie na max intensywności

co do diety 4-5 posiłków, produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, mięso, ryby, jogurty. przede wszystkim zacznij jeść, bo to twoje menu dość ubogo wygląda ;) jeśli nie uda się tobie samej rozplanować jedzenia to ja ze swojej strony mogę polecić dietę smacznie dopasowaną z vitalia.pl. mi pomogła zmienić nawyki i jeść bardziej zdrowo :)

sylwia4012 
Częsty gość

Wysłany: 2015-04-24, 17:16   

Dokładnie - cardio, więc orbitrek, bieżnia, rowerek stacjonarny http://profitness.pl/3-rowery-treningowe#/ . Do tego zbilansowana dieta. W przypadku diety najlepiej skonsultować się z dietetykiem albo trenerem personalnym.

zdrowiezabiegi 

Wysłany: 2017-08-29, 13:10   

Istnieje dieta, którą stosuje moja najlepsza koleżanka i faktycznie jest skuteczna jednak dla mnie za groźna. Dzień ma 24 godziny to ona sobie ustala 8 godzin na jedzenie 2 lub 3 posiłków i później przez 16 nie je nic. Dla mnie to trochę przesada!

Konnsa 

Wysłany: 2017-10-02, 15:57   

Za dużo w tym węglowodanów. Szczególnie mącznych.

zdrówko 

Wysłany: 2017-11-15, 09:42   

dla mnie to też lekka przesada

warriable 
Przyjaciel forum

Wysłany: Wczoraj 9:42   

Dieta powinna być zdrowa i z umiarem, niektórzy o tym zapominają.

Odpowiedz do tematu